Imieniny: Adama, Ewy, Eweliny

Wydarzenia: Dzień Raju

Aktywnie

 fot. Łukasz Kaczyński

Krakowscy stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” już rozpoczęli obchody XVIII Dnia Papieskiego. W sobotę w południe drugą odsłoną Biegu Papieskiego zachęcali do aktywności fizycznej i wspominali osobę św. Jana Pawła II.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób z całej Polski. Jednym z uczestników był ksiądz, który przebiegł całą trasę w… sutannie!

- To nie mój pierwszy bieg, ale nie zawsze biegam w sutannie. Dziś jednak tym gestem chciałem uczcić papieża Polaka, jak i pokazać w trudnym ostatnio dla kapłanów czasie, że duchowni też potrafią spędzać radośnie czas i być z wiernymi w zwykłych rzeczach - mówił ks. Józef Habina, kapelan z Hospicjum dla Dzieci im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Biegacze mieli do pokonania 5-kilometrową trasę na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie. Organizatorzy nie przewidzieli opłat startowych, ale każdy mógł przekazać dowolną darowiznę, która zostanie przeznaczona na program stypendialny FDNT, jak również na pokrycie kosztów organizacji wydarzenia.

Niekwestionowanym zwycięzcą biegu został Adam Skop ze Śląska, który trasę pokonał w 17 minut i 31 sekund. Jak przyznał to dla niego niezmiernie ważne, że wydarzenie miało wymiar dobroczynny i wspierało młodzież z uboższych rodzin, która chce się kształcić.

- Dobrze, że to ona zorganizowała ten bieg dla nas - widzimy jej talenty i zaangażowanie, których rozwój wspieramy. Cieszę się, że w taki sposób uczciłem 40-lecie pontyfikatu papieża Polaka - cały czas czułem, że jest przy mnie i wspierał mnie, gdy brakowało sił - powiedział najszybszy uczestnik 2. Biegu Papieskiego.

Za nim uplasowali się Jakub Żurek i Adam Rębilas. Z kolei w kategorii kobiet kolejne miejsca zajęły: Marta Abramowicz-Bednarz, Patrycja Gwizdała oraz Katarzyna Polak.

Jak podsumowała Karolina Szabat, rzecznik stypendystów z Krakowa, organizując biegowe wydarzenie chcieli oni przypomnieć jak ważna była dla św. Jana Pawła II aktywność fizyczna, zwłaszcza wędrówki po górach.

- Bieganie umożliwia pokonywanie swoich słabości i ograniczeń, czyli tych działań, do których zachęcał nas w każdej przestrzeni naszego życia papież Polak. Cieszymy się, że możemy uczcić osobę naszego patrona poprzez promowanie aktywności fizycznej, wartości przyjaźni i radosnej relacji z drugim człowiekiem oraz rywalizacji w myśl zasad „fair play” - oceniła.

Bieg Papieski to projekt, który stypendyści FNDT zapoczątkowali przed rokiem i chcą go zaszczepić w papieskim mieście jako stały element październikowego kalendarza imprez sportowych. Partnerem biegu było stowarzyszenie „I Ty Możesz Być Wielki”.

 

Oceń treść:
Źródło:
;