Imieniny: Dawida, Tomasza, Dominika

Wydarzenia: Światowy Dzień Różnorodności Biologicznej

Wspomnienia

Obrady Rady Administracyjnej Fundacji Jana Pawła II

 fot. Paweł Kostecki

Omówieniu dotychczasowej działalności oraz planów na przyszłość służyło doroczne zebranie członków Rady Administracyjnej Fundacji Jana Pawła II w Domu Polskim w Rzymie. Władzę zwierzchnią nad Fundacją sprawuje metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz, zaś przewodniczącym Rady Administracyjnej jest kard. Stanisław Ryłko z Papieskiej Rady ds. Świeckich.

 

Oprócz wspomnianych kardynałów do Rady Administracyjnej należą m.in.: Prymas Polski abp Józef Kowalczyk, bp Andrzej Wypych z Chicago, ks. prałat Stanisław Budyn z Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech i ks. prałat Paweł Ptasznik.

 

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą w Bazylice św. Piotra przy grobie bł. Jana Pawła II. Przewodniczył jej metropolita gnieźnieński, który w homilii przypomniał, że Fundacja jest jednym z „żywych pomników” upamiętniających ten niezwykły pontyfikat.

Abp Kowalczyk zaznaczył, że dzieła prowadzone przez Fundację mogą być realizowane dzięki systematycznej pomocy finansowej i moralnemu wsparciu przyjaciół z całego świata. Dziś, jako Prymas Polski i członek Rady Administracyjnej Fundacji Jana Pawła II pragnę z tego miejsca - od grobu relikwii bł. Jana Pawła Wielkiego - podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w działalność tej Fundacji – powiedział hierarcha.

 

Fundacja Jana Pawła II założona przez samego Papieża-Polaka istnieje od 16 października 1981 roku. Jej główne cele to: pomoc edukacyjna i stypendialna dla młodzieży z Europy Środkowo-Wschodniej studiującej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, zachowanie i rozwój duchowego dziedzictwa Jana Pawła II i kultury chrześcijańskiej oraz dokumentacja pontyfikatu i upowszechnianie nauczania Jana Pawła II.

Fundację wspierają dobroczyńcy z całego świata. Wielu z nich jest członkami 44 Kół i Towarzystw Przyjaciół Fundacji istniejących w 16 krajach na 4 kontynentach.

Źródło:
;