Imieniny: Adama, Ewy, Eweliny

Wydarzenia: Dzień Raju

Film

Trwają zdjęcia do filmu o Bożym Miłosierdziu

faustyna i pan jezus fot. Materiały prasowe

Właśnie trwają zdjęcia do filmu „Miłość i Miłosierdzie” – filmu, który rzuci nowe światło na prawdę o potędze Bożego Miłosierdzia.  

 

W trakcie przygotowań do filmu fabularnego o św. Faustynie zaplanowanego na 2020 r. grupa ekspertów wraz z reżyserem Michałem Kondratem odnalazła nieznane dotąd listy bł. ks. Michała Sopoćki – wieloletniego spowiednika polskiej wizjonerki. Penetrując zapomniane archiwa odkryli nieznane powszechnie dziś dokumenty, których ujawnienie pozwoli światu poznać, jak prawda o Bożym Miłosierdziu wpłynęła i dalej wpływa na jego losy. Postanowili swoje odkrycie nagłośnić i tak zrodził się pomysł realizacji dokumentu fabularyzowanego o roli jaką bł. ks. Sopoćko odegrał w objawieniu światu prawdy o Bożym Miłosierdziu.

„Teraz można będzie dostrzec, jak wiele elementów układa się w całość i jak dobry Bóg pięknie to wszystko wymyślił” – powiedział reżyser, Michał Kondrat o odkrytych dokumentach.

Zdjęcia dokumentalne do filmu kręcone będą w Polsce, USA, Litwie, Białorusi, Kolumbii oraz we Włoszech. W zdjęciach fabularnych udział wezmą wybitni polscy aktorzy.

Premiera filmu przewidziana jest na 5 października 2018 roku - 80 rocznicę śmierci św. s. Faustyny Kowalskiej. To wtedy w Watykanie, widzowie będą mogli po raz pierwszy zobaczyć film, który ma szansę poruszyć nawet najbardziej zatwardziałe serca.

Wsparcia produkcji można udzielić poprzez Fundację Filmową im. św. Maksymiliana Kolbe, której strona znajduje się pod adresem: www.kolbe.org.pl.

Św. Siostra Faustyna Kowalska ze Zgromadzenie Matki Bożej Miłosierdzia należy do najbardziej znanych i lubianych świętych oraz największych mistyków w historii Kościoła często nazywana Apostołką Bożego Miłosierdzia. Dziś mija 25 lat odkąd ta wielka Polka została beatyfikowana.

„Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: „Jezu, ufam Tobie”. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały” – możemy przeczytać w „Dzienniczku” Faustyny słowa, które usłyszała od Jezusa. Dzięki pomocy ks. Michała Sopoćki w 1934 r. obraz powstał w  Wilnie. Namalował go Eugeniusz Kazimirowski, przyjaciel księdza.

Dzisiaj nie ma już kraju, w którym nie byłoby obrazu Jezusa Miłosiernego namalowanego według wizji św. Faustyny. Święto Miłosierdzia obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy wpisane zostało do kalendarza liturgicznego, a Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą podyktował Faustynie Pan Jezus odmawiana jest na całym świecie. 

Oceń treść:
;