Imieniny: Juliana, Lucjana, Rajmunda

Wydarzenia: Dzień Dziwaka

Pod oknem

Uczestnicy rocznicowego koncertu ŚDM wezmą udział w nagraniu do superprodukcji Biblia Audio

rabin i prymas nagrywają księgę wyjścia fot. facebook.com/bibliaaudiopl

Publiczność zgromadzona na rocznicowym koncercie ŚDM w hali Tauron Areny w Krakowie będzie miała wyjątkową możliwość uczestnictwa w nagraniu do superprodukcji Biblia Audio. Młodzi zapoznają się z projektem i wysłuchają jednego z najbardziej przejmujących nagrań – Psalmu 61 w interpretacji zmagającego się ze skutkami wylewu Krzysztofa Globisza. 

 

Inicjator i autor projektu Krzysztof Czeczot zachęci ŚDM-ową publiczność do jego współtworzenia. Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem koncertu w Tauron Arenie odbędzie się nagranie z udziałem młodych, które zostanie wykorzystane w audiobooku. „Biblia Audio jest cyfrowym pomnikiem kultury polskiej, dlatego chcemy zaprosić do tego projektu również młodzież” – wyjaśnia Czeczot. Według niego, nagranie w tym celu kilkunastotysięcznej rzeszy młodych ludzi, którzy wspólnie wyrażają radość i entuzjazm, to rzecz, której nikt w Polsce jeszcze nie zrobił. 

Biblia Audio nie jest zwykłym audiobookiem, ale słuchowiskiem, efektownym i przystępnym dla każdego odbiorcy, z własną muzyką i dźwiękami tła. 

W jego realizację zaangażowała się czołówka polskich gwiazd małego i dużego ekranu, m.in.: Jerzy Trela (Bóg), Adam Woronowicz (Jezus Chrystus), Krystyna Janda (narratorka w Ewangelii wg św. Mateusza), Małgorzata Kożuchowska (narratorka w Ewangelii wg św. Jana), czy Wojciech Malajkat (narrator w Apokalipsie). 

W projekt zaangażowali się prymas Polski abp Wojciech Polak oraz naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Dostojnicy wcielili się w role narratorów Księgi Wyjścia. Fragmenty Księgi Wyjścia rabin czytał po hebrajsku, a prymas po polsku. 

Ekipa realizacyjna była też w Izraelu, by tam odnaleźć „biblijne dźwięki” i za ich pośrednictwem przenieść słuchaczy w sam środek opowiadanych historii. 

Niektórzy artyści występują w rolach, które odbijają ich własne doświadczenia życiowe, jak np. Roman Kłosowski - aktor z problemami wzrokowymi, wcielający się w postać biblijnego Symeona. W projekt zaangażował się również Krzysztof Globisz, który w 2014 r. doznał udaru i wciąż zmaga się ze skutkami choroby. 

Młodzi zgromadzeni w Tauron Arenie na koncercie w rocznicę ŚDM wysłuchają przejmującej interpretacji Psalmu 61 w wykonaniu tego wybitnego aktora, by przekonać się, że istnieje możliwość przekroczenia ograniczeń, które wydają się nieprzekraczalne. 

Realizacja Biblii Audio rozpoczęła się w 2015 roku. Pieniądze na jej wykonanie pochodzą od darczyńców. Do tej pory ukończono prace nad Nowym Testamentem i Pięcioksięgiem Mojżeszowym. Na projekt Biblia Audio składa się już ok. 50 godzin nagrań, odczytanych przez ponad 400 aktorów i amatorów. Całość, według zamierzeń producenta, ma trwać ok. 110 godzin. 

Na stronie www.bibliaaudio.pl można za darmo pobrać wszystkie nagrane fragmenty Pisma Świętego lub kupić zrealizowane Księgi dostępne na płytach CD oraz pendrive’y z Nowym Testamentem. Dochód z ich sprzedaży zasili produkcję pozostałych Ksiąg. Projekt ma być ukończony w grudniu br. 

Oceń treść:
Źródło:
;